Jooga alakouluikäisille
30.8.2022-13.12.2022
Every week Ti 15:15 - 16:15
Teinintie 8
00640 Helsinki
7 to 12 -year-olds
100€ MLL Oulunkylän jäsenet
130€ Ei-jäsenet
23.5.2022-14.9.2022
Vera Nevanlinna / MLL Oulunkylä
ogeli.tanssi@gmail.com
Lasten joogatunnilla teemme joogaharjoituksia mielikuvien ja leikin kautta. Harjoittelemme rauhoittumista ja tutustumme omaan kehoomme ja mieleemme ilman kilpailua, lapsen itsetuntoa rohkaisten.
Joogan harjoittaminen tukee niin kehoa kuin mieltä. Se kehittää lapsen tasapainoa, tuo kehoon lisää voimaa, kestävyyttä ja liikkuvuutta. Lapsen keskittymiskyky paranee. Säännöllinen joogaharjoitus tukee muistia, vahvistaa itseluottamusta, lapsen sosiaalisia taitoja sekä yhteisöllisyyden kokemusta osana tuttua ryhmää. Näillä taidoilla voi olla hyviä vaikutuksia myös koulumenestykseen ja oppimistuloksiin.
Vera ohjaa rauhallisesti ja intuitiivisesti, leikkisästikin, hetkeä kuunnellen ja lempeydellä. Veralle jooga merkitsee rauhoittumista, pysähtymistä ja voimistumista.
MLL Oulunkylä ja Puukoulu järjestävät joogan yhteistyössä.
Ilmoittautuminen tapahtuu Holvissa: https://holvi.com/shop/MllOgeli/
Tutustuthan ennen ilmoittautumista ja maksamista kerhoehtoihimme, jotka löytyvät sivuiltamme.